Treasure Hunt #5

Maak je eigen designerkleding

In Treasure Hunt delen we schatten die we op, rond en ver van de redactie troffen, van vernuftige objecten en prachtige uitnodigingen tot dichtregels of iets moois uit de natuur. Alles mag, als we er maar een beetje door betoverd worden. Vandaag: een nieuw do-it-yourself modemagazine.

tekst: Sarah Knigge
Shopwork Magazine
Fig 1. Shopwork Magazine

Ergens tussen de rekken met fast fashion, hebben we onze kennis verloren van hoe kleren worden gemaakt, meent Anke Hofstra. ‘Het lijkt alsof we zijn gaan geloven dat ze door machines worden gemaakt, automatisch, zonder moeite. Maar dat is niet zo. Naaimachines kunnen zichzelf niet bedienen. Elk kledingstuk dat we dragen is door mensenhanden gegaan.’ Maar wat gebeurt er als we onze eigen handen gaan gebruiken? Hoe waarderen we dan stof, snit en silhouet?

Hofstra nodigt je uit het zelf te ontdekken. Ze lanceerde een heel nieuw print magazine gewijd aan het ambacht kleren maken: Shopwork magazine. Een geluk voor papierliefhebbers, want het is een prachtig vormgegeven, ingenieus pakket van maar liefst drie onderdelen die laten zien hoe een designerwaardige garderobe onder je eigen handen kan ontstaan. Deze eerste editie is een samenwerking met het Amsterdamse modelabel Martan.

In het magazine lees je interviews met de ontwerpers van Martan, leer je over stoffen en technieken, en ontdek je hoe modecollecties tot stand komen. Nog aanstekelijker wordt het bij het uitvouwen van de losse patroonvellen (op ware grootte) en de uitgebreide handleiding waarmee heldere foto’s je stap voor stap begeleiden bij het maken van 10 verschillende Martan-ontwerpen: van het eenvoudigere Sikko Vest en Emma Top tot de complexere Tina Blouse en Paulina Blazer. Dit magazine is voor iedereen, of je beginnend of geoefend achter de naaimachine zit. Hofstra: ‘Vertrouw op je handen.’

Shopwork magazine issue 01
Fig 2. Shopwork magazine issue 01: MARTAN

Shopwork magazine issue 01: MARTAN
is nu verkrijgbaar in onze shop voor €39,50.

393 pagina’s
taal: Engels

Koop hier je exemplaar >

Recente verhalen