Walter Rosenblum, {{Boy On Roof, Pitt Street, New York}}, 1938 | © Rosenblum Photography Collection, Courtesy of Howard Greenberg Gallery, New York.

Photo League

New York 1936-1951

Joods Museum

  • Adres:

    Joods Cultureel Kwartier
    Postbus 16737
    1001 RE Amsterdam

Gewapend met camera’s gebruikte het collectief Photo League, dat in New York actief was, radicale fotografie als instrument voor sociale rechtvaardigheid. Ze documenteerden gemarginaliseerde groepen en brachten de wrede realiteit van de grote stad aan het licht.

In een eerder tijdperk van economische crisis, migratie en sociale ongelijkheid, gingen de leden van de Photo League, die vooral uit vrouwen en Joodse leden bestond, de straat op om gemarginaliseerde groepen in beeld te brengen. Vooral de Zwarte gemeenschappen in New York waren sterk verbonden met de Joodse leden van de Photo League door de gedeelde ervaringen met racisme en uitsluiting. Met een kunstzinnig oog en politiek bewustzijn, bracht de Photo League mensen op een intieme manier in beeld en toonde empathie en persoonlijke connectie in hun fotografie. De vernieuwende perspectieven en technieken in fotografie die de Photo League tot stand liet komen, opende discussies over sociale ongelijkheid en discriminatie, iets wat voor die tijd nog ongebruikelijk was.

Afbeelding: Walter Rosenblum, Boy On Roof, Pitt Street, New York, 1938 | © Rosenblum Photography Collection, Courtesy of Howard Greenberg Gallery, New York.